Zde je prostor pro Vaše připomínky, dotazy a návrhy


Kniha návštěv

Datum: 05.12.2018

Vložil: Antonín Koval

Titulek: Poznámka k padesátinám PKPVU

Náš Spolek, či dříve Klub v minulých dnech oslavil úctyhodné padesátiny . Nedá mi to, abych zvlášť nepřipomenul skutečnost, že od samého počátku jej řídil, usměrňoval a obnovoval Dr. Karel Bogar.Po celou dobu byl jeho duší a iniciátorem většiny akcí , přednášek, výstav, zájezdů, návštěv ateliérů výtvarníků a umělců . Tam bychom se bez jeho širokého okruhu přátel vůbec nedostali , a kam jsme v početném houfu přišli, tam nás díky našemu „šéfovi“ vlídně přijali, všechno jsme si mohli zblízka prohlédnout a být svědky často zajímavých debat a informací ze zákulisí výtvarného života. Má cit a vztah k modernímu výtvarnému umění, to je oblast, která ne každému z nás vyhovuje, ale vzpomeňte si na mnohé vernisáže, které uváděl srozumitelným a kultivovaným jazykem, často s jemným, jemu vlastnímu humorem. Tímto stylem, a také poukazem na ne zcela zřetelné souvislosti nás moderní umění učil vnímat.Patří mu dík za stovky hodin jeho volného času. Takových lidí je málo a proto - važím si toho, že jsem před mnoha lety byl přijat za člena Spolku a že jsem Dr. Bogara poznal.

—————

Datum: 28.05.2018

Vložil: Antonín Koval

Titulek: výstava paní Lyskové v Karviné

V Mánesově síni Městského domu kultury v Karviné probíhá až do 27.června 2018 obsáhlá a divácky vděčná výstava nám dobře známé autorky Jolanty Lyskové Petržílkové.K vidění jsou ilustrace i díla vzniklá při pobytu v jižní Francii,také její fotografie.Doporučuji !

—————

Datum: 25.05.2015

Vložil: Koval Antonín

Titulek: Albánie

Všichni,kdo přišli 14.5.2015 na přednášku o Albánii ( přednášela členka výboru paní Dr.Věra Strakošová) určitě nelitovali.Bylo to o téměř neznáme zemi v konfliktním regionu Evropa a přednáška byla podána velmi svižně,se zaujetím a velkou znalostí.

—————

Datum: 10.12.2012

Vložil: Marie Olšarová

Titulek: pro pana Vindyše

Chtěla bych vám popřát do nového roku 2013 pevné zdraví a hodně elánu. Děkuji za obrovskou práci na webových stránkách, které jste pro nás vytvořil. Navštěvuji je a moc se mi líbí.

—————

Datum: 08.03.2012

Vložil: Karel Bogar

Titulek: Poděkování

Arnošte, za mlčící většinu Ti moc děkuji za pečlivé zpracování Výroční zprávy. Je to perfektní.
K.

—————

Datum: 02.11.2011

Vložil: Antonín Koval

Titulek: Podívat se do Opavy.

Doporučuji všem,kteří mají možnost, navštívit nově zrekonstruovaný Dům umění v Opavě spolu s dominikánským kostelem sv.Václava,kde byly po 300 letech obnoveny rozsáhlé stropní fresky.Celý mohutný chrámový prostor je úchvatný.V Domě umění probíhá výstava Paměť Slezska,rovněž zajímavá..

—————

Datum: 13.04.2011

Vložil: Jarka Teplá

Titulek: uznání

Chtěla bych touto cestou poděkovat prof.Královi za pěknou a zajímavou přednášku o malíři H. Boschovi.
Hlavně rozbor a přiblížení tohoto velmi náročného díla bylo skvělé,názorné a srozumitelné. Miloši,díky.

—————

Datum: 28.12.2010

Vložil: Bogar

Titulek: Pozdrav

Posílám za všechyn zájemce o naše stránky mimořádné zlaté P.F. 2011 Arnoštovi za krásný kus odvedené práce na našich stránkách. Moc si to považujeme.
K.

—————

Datum: 25.11.2010

Vložil: Jarka Teplá

Titulek: uznání

Arnošte,hluboce smekám.
Webové stránky PKPVU v Tvém provedení
nemají chybu.Je to skvělý přehled informací.
Díky!

—————

Datum: 20.11.2010

Vložil: Koval

Titulek: Hluboká poklona

Žasnu, co náš přítel Arnošt dokázal z těchto webových stránek udělat.Tolik informací o tom, co máme rádi ,nikde jinde nenajdeme.Jen se to musíme naučit využívat a stránky navštěvovat.

—————