ZPRAVODAJ POBESKYDSKÉHO SPOLKU PŘÁTEL VÝTVARNÉHO UMĚNÍ VE FRÝDKU-MÍSTKU 2019

Letos vychází 51. ročník Zpravodaje Spolku

AKCE ČERVEN - ČERVENEC

14.června (pátek) zveme na toulky po výstavách v Ostravě

Hlavní cílem je výstava Svět zvířat očima Ludvíka Kunce ve Slezskoostravské galerii. Začneme však na mimořádné výstavě malby a grafiky Jiřího Anderle v Chagallu, poprve se podívame do nové galerie PLATO, a podle času a domluvy take do galerie Mlejn ( výstava J.Jankovský –obrazy) a galerie Magna. Vede K.Bogar .

Odjezd vlakem z Frýdku, ČD v 13.00 hod. sraz na hl. nádr. Ostrava v 13.34 h.

 

3.července (středa) můžete navštívit další symposium smaltérů na Beskydském smaltování ve firmě Beskyd s.r.o. ve Frýdlantě n.O. Setkání s našimi I zahraničními autory i prohlídka zajímavé slévárenské firmy je možná od 14 -16 hod. Nutné se hlásit na vrátnici nebo bogar@seznam.cz

 

12.-14.7. Autobusový zájezd za památkami Podorlicka pro přihlášené (viz příloha). Je možno ještě poslat přihlášku do konce června.

 

Tipy na výstavy:

Muzeum Nový Jičín: Antonín Kroča Malíř života a duše, do 22.září

Hrad Hukvadly, Malíř z podhradí A. Kroča , obrazy , do 30.6.


 

Přednáškové akce, besedy , výstavy, tisky PSPVU jsou realizovány s přispěním dotací Statutárního města

FRÝDEK≈MÍSTEK

 


 

Autobusový zájezd Za památkami Orlických hor ve dnech 12.-14.7.2019

 

Návštěva kraje sochařů Leoše a Josefa Kubíčka, malířů Jana Trampoty, Vojtěcha Sedláška a spisovatele Karla Poláčka: Předběžná trasa: Hrad Úsov –expozice malíře Jeseníků L. Bartoše , Žamberk – Muzeum řemesel, Rokytnice v Orlických horách - Neratov –unikátní rekonstrukce kostela, Rychnov n. Kněžnou – zámek, galerie, židovský hřbitov ad., Javornice –Galerie Vojtěcha Sedláčka a Marie Sedláčkové-Serbouskové, textilní výtvarnice, Vamberk -Muzeum krajky, Častolovice , renesanční zámek, Orlická Loira: zámky a hrady Kostelec n.Orlicí, Potštej, Doudleby, Lítice a další lokality.

 

Ubytování dvě noci v Rychnově n. Kn. ve dvoulůžkových pokojích v domově mládeže ( hlaste své společníky). V objektu jsou kuchyňky,ledničky. V sousedství Penny Market, restaurace Národní dům ad. Ubytování 460.- kč, doprava včetně stání cca 540,-Kč , záloha na vstupy 500.- Kč. Zájezd připravuje K.Bogar a výbor . Program se ještě upřesňuje.

 

Zálohu 1500.- Kč (nečlenové 1700.- ) plaťte na akcích p. J.Kožušníkové nebo na účet 159367170 /0300 . V příkazu uveďte plátce.

Přihlášky pošlete e-mailem na livre@seznam.cz nebo poštou adresu Mgr. Jitka Suchánková, Kvapilova 2054, 738 01 Frýdek-Místek.

Pro členy Spolku je kapacita rezervována do 3. června 2019. O zařazení do zájezdu rozhoduje termín platby. Storno dle pravidel Spolku.

 

 

Přihláška na autobusový zájezd Za památkami Orlických hor ve dnech 12.-14.7.2019

Jméno, příjmení……………………………………………….., telefon…………člen ano/ne

Číslo OP……………………adresa …………………………………………………………………….

Jméno, příjmení……………………………………………….., telefon…………člen ano/ne

Číslo OP……………………adresa …………………………………………………………………….

Jméno, příjmení……………………………………………….., telefon…………člen ano/ne

Číslo OP……………………adresa …………………………………………………………………….

 

Ubytování chci s ………………………………

 

Dne ………………………. Podpis/nebo e-mail