ZPRAVODAJ POBESKYDSKÉHO SPOLKU PŘÁTEL VÝTVARNÉHO UMĚNÍ VE FRÝDKU-MÍSTKU 2019

Letos vychází 51. ročník Zpravodaje Spolku

AKCE LEDEN

13.1.  (NEDĚLE)   zveme na společnou návštěvu  výstav  v oLOMOUCI
Na programu  návštěva   výstav : Arcidiecezní muzeum  Marnotratný  milovník barev Stanislav Menšík ( 1912-1970) –objevná výstava  talentovaného malíře ze Svatého Kopečka s širokou paletou námětů. Muzeum umění:  Rozlomená doba 1908-1928 – Avantgardní umění  ve střední Evropě  - mapuje vznik avantgardy  po impresionismu  a secesi  a zániku Rakouska –Uherska ve střední Evropě.  Rozsáhlá kolekce je připravena díky spolupráci s desítkou  zahraničních galerií  a  přináší  několik stovek špičkových prací .  Na ni  volně navazuje i stálá expozice  Století relativity,  která zahrnuje práce  20.století  s přesahem do zahraničí. Další výstava  Avantgardní fotograf Jaroslav Funke  představuje dílo předního českého fotografa, které je málokdy vidět v takovém rozsahu.  Po prohlídce individuální program.
Sraz v  Arcidiecezním muzeu  u pokladny  v 10.40 h.  (Zastávka  tramvaje u Dómu).  Provází  Dr. K.Bogar    Doporučené odjezdy :  FM Vlak 8.30 h. do Ostravy h.n.  9.04 h. Odjezd do Olomouce Pendolino (nutná rezervace)  v 9.15 h. Olomouc 10.12 h.  Autobusem Stud.Agency  (rezervace)  FM  aut.  nádr. 7.55 h. Olomouc 9.20 h. nebo  přes  Val. Meziříčí  vlakem 7.27 , Val. Mez 8.44 h. odjezd Olomouc rychlík 9.09 h. - Olomouc 10.07 h.  Zpět dle  vlastního rozhodnutí.  Přihlášky pro kontrolu  posílejte na e-mail bogar@seznam.cz.

 

22.1. ( úterý)   Mgr. J. Polášek:  Betlémy , tradice a  současnost
Betlémy se staly v poslední době docela módní záležitostí. Malokdo však ví o jejich začátcích,  vývoji tradice a jejích historických proměnách, které určují a inspirují současnost. O tom všem i smyslu jejeich  poselství   se dovíme na besedě doplněné obrazovým materiálem. 
Beseda se koná ve VOŠ Goodvill  v přednáškové síni, budova B. Začátek v 16 hod.  Vstup volný.

 

31.1.  (čtvrtek)  Štěpán  Mleczko Obrazy / Muzeum  Beskyd Frýdek, zahájení v 17 hod., výstava  potrvá  do 10.3. 

 

Výbor  Spolku  je před přenáškou  o Betlemech  22. 1. v 14.30 h. na Goodwillu

 

Doporučujeme navštívít:
3.1. -  Helena Salichová , malba,kresba,grafika /Mimořádní přehlídka ze soukromých i firemních sbírek/  Výtvarné centrum Chagall  Ostrava,  zahájení 3.1. 17 h. do 27.2.

3.1. – 6.3. Výstava obrazů Vytvořených ve veřejném malířském ateliéru  Rosenfeld z.s.  / Hospůdka U Arnošta Frýdek . Vernisáž 3.1. v 18 hod. 


Přednáškové akce, besedy , výstavy, tisky PSPVU jsou realizovány s přispěním dotací Statutárního města

FRÝDEKMÍSTEK.